Podhale Nocą

Podhale – zimowa Mekka Polaków

Co roku Podhale przyciąga wielu turystów, którzy w tej uroczej krainie zakochują się od pierwszego wejrzenia. Przede wszystkim ciekawa, nietuzinkowa architektura, świeże górskie powietrze oraz piękne widoki sprawiają, iż niezależnie od sezonu w okolicach Zakopanego tysiące ludzi spędza swoje urlopy, wakacje czy po prostu weekend poza miastem.

Zimowa stolica Polski, leżąca u stóp Tatr to Zakopane, która od wielu lat zwabia turystów z całej Polski, a także obcokrajowców zainteresowanych folklorem oraz kuchnią regionalną. Doskonale zagospodarowane turystyczne oraz noclegi w hotelach i prywatnych kwaterach sprawiają, że Zakopane może się pochwalić wyjątkowo dobrze rozwiniętą infrastrukturą techniczną i bazą noclegową. Ale Podhale to nie tylko Zakopane. Podhale to wiele małych miasteczek i wsi, które oferują wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Każda generacja znajdzie coś dla siebie – od szalonych sportów zimowych po relaks w basenie termalnym.

Uroki Podhala

Noclegi na Podhalu są zróżnicowane cenowo. Nie da się ukryć, iż pobyt w luksusowej willi czy czterogwiazdkowym hotelu będzie droższy niż wynajęcie kwatery czy też pokoju w pensjonacie. Wiele osób woli spędzić swój urlop w tradycyjnym domu góralskim niż nowoczesnym hotelu. Na cenę wpływ ma oczywiście położenie danego obiektu noclegowego. Jeżeli znajduje się blisko infrastruktury narciarskiej lub w centrum miasta, a z pokoju roztacza się malowniczy widok należy się liczyć z wyższymi kosztami.

Nocleg na Podhalu oferują większe miasteczka, jak i malutkie wioski, w których można zapomnieć o pracy, stresujących sytuacjach z życia codziennego i spędzić kilka dni w towarzystwie najbliższych osób. Zamiast Zakopanego warto wybrać się do Bukowiny Tatrzańskiej, które oferuje nie tylko rozbudowaną bazę noclegową, ale i stację sportów zimowych oraz liczne małe wyciągi narciarskie, a także kompleks basenów termalnych.

Podhale to charakterystyczny region kulturowy, który wyróżnia się gwarą, strojem ludowym czy architekturą w stylu witkiewiczowskim. Dlatego zamiast kolejnej wizyty w Zakopanem warto wybrać się do Poronina, Szaflar, Białki Tatrzańskiej, Czorsztyna, Nowego Targu i poczuć tę niezwykłą atmosferę.

Post Author: Michał