Walory zdrowotne

Zakopane dla miłośników gór i wypoczynku

Najbardziej popularnym masywem górskim Polski są Tatry. Większości z nas pewnie kojarzą się one z Giewontem, szczytem dumnie i dostojnie górującym nad tętniącym życiem, oraz z niewielkim miasteczkiem, jakim jest Zakopane. Jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce, chętnie wybierane jako cel krajowej podróży. Corocznie do Zakopanego przybywa około trzech milionów turystów. Czego szukają na południu Polski?

Lato, jesień, zima, wiosna

Krokusy TatryZakopane leży w malowniczej scenerii. Letnim rankiem nad polanami i poniżej strzelistych górskich szczytów rozciąga się mleczna mgła, snując się leniwie tu i ówdzie. W słoneczny dzień śnieg zalegający na wierzchołkach skrzy się i iskrzy radośnie ciesząc oko. Jesienią różnorodne poszycie leśne i rosnące na wzgórzach drzewa liściaste mienią się tysiącem ciepłych kolorów, odcieni brązów, czerwieni, żółci i beży. Zimą ośnieżone stoki także wyglądają bajecznie, wydawałoby się, że zaraz nadjedzie Królowa Śniegu sunąc na swych srebrnych saniach ciągniętych przez białe rumaki. Każda pora jest dobra, by wybrać się w Tatry i cieszyć się niesamowitymi widokami.

Co robić w Zakopanem, gdy w góry za wysoko?

Mitem jest, że Zakopane jest miastem tylko i wyłącznie dla osób lubiących chodzić po górach. Owszem, tacy pewnie są w większości, ale nie każdy może udawać się na długie i wyczerpujące wycieczki, na przykład ze względów zdrowotnych. Wtedy warto zaplanować swój wyjazd biorąc pod uwagę ograniczenia i możliwości. W Zakopanem jest wiele atrakcji. Spacer po najsłynniejszym deptaku – Krupówkach jest wręcz obowiązkowy, a na początku Krupówek znajduje się stacja kolejki górskiej, którą można dotrzeć na Gubałówkę. Warto odwiedzić także muzeum Tatrzańskie, gdzie można podziwiać dzieła góralskiej sztuki ludowej. Watro też zajrzeć do Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba, Willi pod Jedlami, Muzeum Kasprowicza w Willi Atma, Kaplicy na Jaszczurówce i Kaplicy św. Jana Chrzciciela.

 

W razie niepogody – siup do wody!

Aqua ParkZdarza się czasami, że mimo starannie zaplanowanej podróży, kapryśna pogoda w Zakopanem spłata nam psikusa i trzeba nagle zmienić plany. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z basenów z wodą geotermalną, a przy okazji można skorzystać z wielu atrakcji dla całej rodziny przygotowanych w Zakopiańskim Aquaparku.

Post Author: Michał