Wakacje First Minute – czy w ogóle warto?

Wakacje First Minute – czy w ogóle warto?

Polscy turyści kochają oferty Last Minute. Od lat szukają w ten sposób tanich wycieczek. Ma to jednak pewne wady, które nie dotyczą wczasów planowanych na zasadzie First Minute. Czy to zatem lepsze rozwiązanie? Jakie kierunki warto wybrać na urlop w 2023? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Wczasy First Minute w praktyce

Ogólnie rzecz biorąc, rezerwacja first minute polega na wykupieniu wycieczki z dużym wyprzedzeniem. Zwykle jest to kilka miesięcy przed terminem, choć zdarzają się i takie oferty, które dotyczą znacznie dłuższych okresów. Niektóre biura podróży pozwalają na rezerwację nawet rok przed wyjazdem. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim nic nie podlega przypadkowi. Kierunek wczasów oraz szczegóły wypoczynku są jasne. Ma się mnóstwo czasu, aby poukładać sprawy w pracy i cieszyć się absolutnym spokojem. Poza tym ma się niemal nieograniczoną możliwość wyboru. Wyspy Kanaryjskie i najlepsze hotele zaraz przy plaży – proszę bardzo. Luksusowe All Inclusive w Ameryce Środkowej – żaden problem!

Wakacje na ostatnią chwilę zaś wiążą się z dużą dawką przypadkowości. Wybór kierunków i hoteli jest bardzo ograniczony. W gruncie rzeczy Last Minute to wszystko to, co się nie sprzedało zgodnie z oczekiwaniami touroperatorów. Są to zatem stosunkowo słabsze oferty, które nie zawsze zapewnią wypoczynek na najwyższym poziomie. Opcja First Minute to już zupełnie inna bajka.

Wycieczki fakultatywne i atrakcje dla dzieci

Olbrzymią zaletą first minute jest elastyczność. Wspomnieliśmy już o dużym wyborze kierunków, ale warto też pamiętać o atrakcjach, które czekają nas na miejscu. Piękne plaże Egiptu czy hotel z prywatnym tarasem to wspaniała sprawa, jednak każdy kurort ma do dyspozycji jakieś opcje dodatkowe. Wczasy First Minute pozwolą nam na zapisy z dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to wypadu z przewodnikiem na ruiny pradawnego miasta na przykład albo nurkowania w topowej lokalizacji. Takie atrakcje cieszą się zwykle ogromnym obłożeniem, a ilość miejsc bywa mocno ograniczona. Warto zarezerwować je sobie wcześniej, prawda?

Podobnie można powiedzieć o opiece nad dziećmi. Ośrodki wczasowe cieszące się dużą popularnością nie zawsze mają wystarczającą liczbę animatorów do dyspozycji. Specjalne baseny zabaw czy wycieczki fakultatywne dla dzieci też nie są w stanie przyjąć wszystkich zainteresowanych. Dzięki modelowi First Minute można więc wykorzystać 100% tego, co nam dają konkretne lokalizacje. Bez kompromisów. Bez liczenia na łut szczęścia, że akurat jakieś miejsce się zwolni.

Czy rezerwacje First Minute są bezpieczne?

Jak najbardziej. Nieoczekiwane zdarzenia losowe czy kataklizmy w danym regionie mogą pokrzyżować wszystkie plany wakacyjne. Lokalne ceny również mogą się zmienić w ostatniej chwili i podnieść koszty pobytu. Nie należy się jednak tego obawiać, ponieważ wiele biur podróży oferuje gwarancję niezmienności cen oferty First Minute. Poza tym podróżni nierzadko mogą liczyć na bezpłatną wymianę rezerwacji z dość sporym wyprzedzeniem. Oznacza to, że planowanie wakacji first minute ma w sobie dużo elastyczności również pod względem nieprzewidzianych zmian.

Oferty First Minute 2023

Rozpiętość ofert jest wręcz olbrzymia. Wśród Polaków szalenie popularny pozostaje Egipt i cały basen Morza Śródziemnego. Niemniej model First Minute oznacza również bardziej egzotyczne kierunki. Dominikana i Meksyk mocno zyskują w ostatnich latach. Ten rok zapowiada się pod tym względem rekordowo. Dokonując rezerwacji z wyprzedzeniem, można załapać się na stosunkowo niedrogie ceny. Wiadomo – im bliżej wakacji, tym będą one większe. Nie ma więc co czekać. Już dziś zarezerwuj idealne wczasy first minute!

Post Author: Michał