Snowlandia śnieżny labirynt Zakopane

Śnieżny labirynt Zakopane 2020

Jedną z ciekawszych atrakcji zimą w Zakopanem jest śnieżny labirynt zbudowany nieopodal Wielkiej Krokwi. W tym roku 2020 ponownie zagościł on w Zakopanem (udało się!). Jest to magiczna kraina pełna śniegu, ale i różnych wyzwań, położona przy samiutkim Tatrzańskim Parku Narodowym.

Oczywiście do powstania śnieżnego labiryntu muszą występować odpowiednie warunki. Przede wszystkim ujemne temperatury. Pierwszy śnieżny labirynt w Zakopanem powstał na przełomie 2015/2016 i jego przyjęcie odbyło się bardzo ciepło. Obecnie zbudowanie tej przepotężnej formacji śnieżnej zajmuje około miesiąca. Ciekawostką jest to, że jest to największa tego typu „budowla ze śniegu” w Polsce i na świecie.

Zlokalizowany jest pod skocznią „Wielka Krokiew” czyli praktycznie 10 minut spacerem od Krupówek.

Dodatkowo oprócz samego labiryntu w okół działają inne wyjątkowe atrakcje takie jak Śnieżny Zamek, top saneczkowy, mini Zoo, czy pałac Królowej Śniegu. Wszystko to w otoczeniu gór i przepięknych widoków na Wielką Krokiew, Giewont czy śnieżną krainę.

Śnieżny Zamek

To magiczne miejsce pełne komnat, przejść czy tuneli. Atrakcją są wysokie na 16m baszty oraz taras widokowy z piękną panoramą. Cała budowla zbudowana jest ze śniegu.

Tor saneczkowy

Ma długość 220m i jest dostępny dla dzieci oraz dorosłych. Zapewnia wyjątkowe doznania, jest tam oczywiście możliwość wypożyczenia sprzętu i co ważne – wliczono to w cenę biletu saneczkarza.

Pałac Królowej Śniegu

To lodowy pałac przeniesiony z baśni „Królowa Śniegu”. Miejsce zbudowane całkowicie ze śniegu z rzeźbami artystów z Podhala. Bardzo magiczne, można usiąść na tronie Królowej czy położyć się w jej łożu.

Kolejną atrakcją jest mini Zoo, gdzie spotkasz dużo zwierząt takich jak drapieżne ptaki, muflony, owieczki, jelenie, kózki – bardzo ciekawa atrakcja szczególnie dla najmłodszych. Część zwierząt spokojnie można pogłaskać.

Snowlandia

Tak nazywa się ta atrakcja Zakopanego.

Snowlandia to wyjątkowa Śnieżna Kraina na mapie Zakopanego.
Magiczne miejsce pełne wrażeń i zabawy w śniegu w otoczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

GODZINY OTWARCIA I ZAMKNIĘCIA:

  • ŚNIEŻNY LABIRYNT, IGLOO Z RZEŹBAMI ORAZ PIRAMIDA – CZYNNE 7 DNI W TYGODNIU W OKRESIE ZIMOWYM OD 10:00 DO 21:00 (SPRZEDAŻ BILETÓW DO 20:00)
  • TOR SANECZKOWY – CZYNNY 7 DNI W TYGODNIU W OKRESIE ZIMOWYM OD 10:00 DO 20:00 (SPRZEDAŻ BILETÓW DO 19:00)
  • MINI-ZOO – CZYNNE 7 DNI W TYGODNIU W OKRESIE ZIMOWYM OD 10:00 DO 16:00 (SPRZEDAŻ BILETÓW DO 15:30)

Post Author: Michał