Widok Kopa Kondracka i Giewont z Kasprowego Wierchu

Kasprowy Wierch zimą

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jakie piękne widoki ujrzycie wybierając się na Kasprowy Wierch zimową porą. Możecie to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wjazd kolejką linową na Kasprowy z Kuźnic, to można powiedzieć najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Często wybierana opcja gdy udajemy się w tatry by popodziwiać widoki lub chcemy się dostać na 2000m by dalej wyruszyć w wyższe partie gór.

Kolejna możliwość by zdobyć jeden z najpopularniejszych w Polsce szczytów to po prostu wędrówka. Tutaj bardzo popularnym jest szlak zielony z Kuźnic który wiedzie przez Myślenickie Turnie by docelowo dotrzeć na szczyt i wysokość 1987m. Dojście szlakiem z Kuźnic zajmuje ok 3h. Nie jest bardzo wymagające, ale jednak wysokość musimy „zdobyć” więc dobrze jest nastawić się na lekką wspinaczkę, a właściwie podejście trawersami.

Ciekawą propozycją jest dotarcie na szczyt szlakiem żółtym od Murowańca z hali gąsienicowej. Wszystko oczywiście zależy od warunków pogodowych. Zimą trzeba być przygotowanym na to że na szlakach może zalegać śnieg, mogą być oblodzona lub nawet trochę „przysypane”. Dlatego podstawa to dobre zorientowanie się jak wygląda aktualna pogoda oraz warunki panujące w Tatrach.

Widok z Kasprowego zimą

Gdy już dotrzesz zimą na szczyt Kasprowego czekają Cię niesamowite widoki. Oto przepiękne szczyty Tatr, pokryte śniegiem, które ukażą się Twoim oczom.

1. Spojrzenie w stronę Hali Gąsienicowej i schroniska Murowaniec

Widok Kasprowy Hala Gąsienicowa

Widok Kasprowy Wierch Zimą

2. Widok na Przełęcz Liliowe i Świnicę

Kasprowy Zima Przełecz Liliowe i Świnica

3. Widok na Tatry Słowackie, Tatry Zachodnie m.in. Kopę Kondracką

Zima Kasprowy Wierch widok na Tatry Zachodnie

4. Przepiękny widok na Kopę Kondracką i Czerwone Wierchy (w oddali) oraz masyw Giewontu

Widok Kopa Kondracka i Giewont z Kasprowego Wierchu

Właśnie tak prezentują się Polskie Tatry zimą 🙂
 
Szukasz noclegu w Zakopanem? Sprawdź ceny hoteli i zarezerwuj nocleg dzisiaj!Booking.com

Post Author: Michał