Sieci hotelarskie w Krakowie

Miasto Kraków posiada jedną z najlepiej rozbudowanych baz noclegowych w naszym kraju. Znajduje się w nim ponad 500 obiektów tego typu co sprawia, że konkuruje z takimi miastami jak Warszawa czy Wrocław. Swoje hotele otworzyły w nim jedne z największych i najpopularniejszych sieci hotelarskich na świecie. Rozwojowi takich inwestycji sprzyja coraz to większa liczba gości napływających do miasta. Przyjeżdżają oni do niego w celach turystycznych lub biznesowych. Dlatego też obok obiektów historycznych tego typu swoje miejsce w Krakowie znalazły wielkie sieci hotelarskie. Jedną z nich jest sieć hoteli Hilton, która otworzyła w mieście swoją placówkę.

Hilton Garden jest hotelem wyróżniającym się nowoczesnością dostosowaną do standardów światowych panujących w tej sieci. Jednak jest to obiekt przeznaczony do obsługi jak największej liczby gości w odpowiednio wypracowanych standardach. Każdy klient może w nim zachować anonimowość i dyskrecję.

Kolejnym obiektem, który powstał w Krakowie a należy do tak zwanych „sieciówek”, jest Sheraton - Hotel Kraków, który swoją placówkę otworzył w malowniczej scenerii nad brzegami Wisły. Posiada on pięć gwiazdek czyli jedną z najwyższych ocen przyznawanych w branży hotelarskiej. Obiekt mogący pomieścić dużą liczbę gości, zapewniając im przy tym wysoki standard obsługi i wiele rozrywek w licznych restauracjach i barach, a każdy z gości może skorzystać z hotelowego SPA.

Kolejnym obiektem tego typu jest Qubus Hotel, posiadający niższą ocenę niż pozostałe dwa, jednak tak jak one ma na celu obsłużenie jak największej liczby gości w ściśle określonych standardach. Sieci hotelarskie zaistniały na tym specyficznym rynku jaki panuje w Krakowie, ponieważ lokalne i niewielkie hotele istniejące od wielu lat nie są w stanie obsłużyć tak ogromniej masy ludzi przebywającej w mieście, dlatego też zaczęły one egzystować w jednym kompleksie miejskim.