Aqua Parku w Zakopanem - Wodne szaleństwo

Jeśli niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiają górskie wycieczki i podziwianie uroku Tatr w terenie, warto wybrać się na wodne szaleństwo do Aqua Parku w Zakopanem. Jest to obiekt w tatrzańskiej stolicy o profilu sportowym, rozrywkowym i rekreacyjnym, który gwarantuje radość i pozytywną dawkę wrażeń dla każdego niezależnie od wieku. Coś dla siebie znajdą tu zarówno dorośli, jak i dzieci.

Położenie basenów Aqua Parku

Kompleks Aqua Parku w Zakopanem

Zakopiański Aqua Park to dobry wybór na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną. Obiekt znajduje się niedaleko Krupówek i jest otwarty codziennie w godzinach od 9.00 do 22.00. Powierzchnia Aqua Parku wynosi 1361 m2, a największy basen ma 390 m2. Na terenie zakopiańskiego Aqua Parku na gości czeka wiele atrakcji. Należą do nich m.in.: baseny wewnętrzne z torami pływackimi i hydromasażem, basen zewnętrzny z wodami termalnymi, sauny, jacuzzi, „dzika rzeka”, zjeżdżalnie, taras widokowy z leżakami, kręgielnia, bary, restauracja i fitness club.

Atrakcje w kompleksie aquaparku

Aqua Park w Zakopanem

Basen zewnętrzny z wodą termalną to znakomita zabawa na świeżym powietrzu nawet przy temperaturze -10ºC. Temperatura wody w basenie wynosi około 32ºC i jest wysycona jonami wapnia, sodu, siarki, magnezu, potasu i krzemu. Posiada lecznicze właściwości. Kąpiele w wodach termalnych pomagają w dolegliwościach reumatycznych, schorzeniach narządów ruchu, obniżają ciśnienie krwi i poprawiają ukrwienie skóry.

Dzieci z kolei nie zapomną z basenów Aqua Parku wspaniałych zjazdów z kolorowych zjeżdżalni i zabawy w nurcie „dzikiej rzeki” przypominającej naturalny nurt górskiego potoku. Innymi ośrodkami proponującymi wodne szaleństwo w Tatrach są np. baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej i kompleks basenów w Białce Tatrzańskiej.